ÇAĞRI METNİ

Uluslararası İDU Mühendislik Sempozyumu – IES’22, İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından 28-30 Ekim 2022 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştirilecektir. Bu yıl “Sektörde Mühendislik Uygulamaları” ana teması ile gerçekleştirilecek olan sempozyum, mühendislik alanlarında çalışan tüm öğrencilerin, mühendislerin, akademisyenlerin ve diğer bilim insanlarının katılımlarına açıktır.

IES’22’in amacı, ana temada belirlenen kavramlar çerçevesinde yürütülen araştırma, proje ve uygulamaları tartışmak üzere öğrencileri, araştırmacıları ve bilim insanlarını bir araya getirmektir. Disiplinler arası çalışmaların giderek önem kazandığı günümüzde, farklı uzmanlık alanlarında çalışan araştırmacıların bilgi ve tecrübe paylaşımlarının sağlanabileceği bir platform yaratmak ve çok disiplinli bakış açısına sahip ortak araştırmaların geliştirilmesini desteklemek temel hedeflerdendir. Sempozyum sonucunda elde edilecek çıktıların, gelecek disiplinler arası çalışmalara zemin hazırlaması ve katkı sağlaması beklenmektedir.

Sempozyum Düzenleme Komitesi, siz değerli araştırmacıları ve bilim insanlarını, çalışmakta olduğunuz özgün konular hakkında paylaşım yapmak için IES’22’e davet etmekten memnuniyet duymaktadır.

Tüm özetler, özgünlüğü, araştırma-uygulama içeriği ve tekniği, derinliği, doğruluğu, konferansa katkısı ve okunabilirliği temel alınarak değerlendirilecektir. Değerlendirme sürecinde yazar ve hakem kimlikleri gizli tutulacaktır. Tüm özet metinler, özet metin bildiri kitabında, tam metinler ise, katılımcıların isteğine bağlı olarak tam metin bildiri kitabında yer alabilecektir.

Seçilen bildiriler IDUNAS’ta (IDU Natural and Applied Sciences Journal) yayımlanacaktır. Ayrıca sempozyum haricinde, istenen çalışmalar mühendislik alanında uluslararası kitap bölümüne değerlendirilmek üzere gönderilebilecektir.


Supported by

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön